26 квітня 1986 року – день, який назавжди змінив історію Чорнобильської АЕС. День, який змінив ставлення до використання мирного атома. День, який змінив долі сотень тисяч людей та сколихнув увесь світ.
14 грудня на Сховищі відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2 було розміщено на довготривале проміжне зберігання другий двохстінний екранований пенал із відпрацьованим ядерним паливом.
Вже другий двостінний екранований пенал (ДСЕП) завантажено відпрацьованими ядерним паливом (ВЯП). Для цього протягом останніх днів листопада зі старого сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1) перевезено 93 тепловидільні збірки (ВТВЗ). Кожну зі збірок, відповідно до технології поводження з ВЯП ЧАЕС, розділено на пучки, встановлено в паливні патрони і розміщено у ДСЕП.
Між Державним агентством України з управління зоною відчуження та Профспілкою працівників атомної енергетики та промисловості України було підписано Галузеву угоду на 2021-2023 роки.
Очікується, що після 14 грудня буде продовжено проведення планової щорічної повірки датчиків потужності еквівалентної дози, яка виконується відповідно до затвердженої методики.
Щороку від діяльності підприємств та підрядних організацій у зоні відчуження утворюється близько 5 000 кубічних метрів побутових відходів. Усе сміття, починаючи із 1996 року, приймається на захоронення на території діючого полігону твердих побутових відходів «Лелів».
У Державному агентстві України з управління зоною відчуження розпочинаються громадські обговорення Стратегії розвитку територій зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2021-2030 роки.
Починаючи з 17 листопада, у зоні відчуження проводиться планова щорічна повірка датчиків потужності еквівалентної дози, яка виконується відповідно до затвердженої методики. Під час повірки до датчиків на різній відстані підносять еталонні джерела випромінювання, які штучно призводять до підвищення радіаційного фону. Такий порядок дій підтверджує працездатність датчиків адекватно відображати показники потужності еквівалентної дози при різних рівнях опромінення та забезпечує надійні результати вимірювань протягом наступного року.
Під час онлайн-засідання Асамблеї представники Європейського банку реконструкції та розвитку та української делегації поінформували країни-донори Рахунку ядерної безпеки про стан реалізації міжнародних проектів на промисловому майданчику ЧАЕС, а саме: Сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2) та заводу з переробки рідких радіоактивних відходів.
Заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук під час онлайн-брифінгу проінформував представників ЗМІ та громадськості про метрологічну повірку датчиків потужності еквівалентної дози АСКРС на території зони відчуження, яку проводять регулярно щороку.