Експерти ДАЗВ та підприємств зони відчуження взяли участь у консультаціях Дорадчої групи експертів НАТО щодо забезпечення стійкості держави і суспільства у сфері національної безпеки й здійснення оцінки цивільної готовності. Зокрема, значну увагу було приділено інформаційній безпеці та реагуванню на кіберзагрози.
Учасники річного курсу «100 чемпіонів» від Державного агентства України з управління зоною відчуження, організованого Програмою професійної підготовки Україна-НАТО спільно з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції, отримали офіційні сертифікати про успішне завершення навчання.
Під час робочого візиту делегації Агенції НАТО з підтримки та розвитку (NSPA) в Україні експерти продовжили роботу за проектом Трастового Фонду НАТО з ліквідації могильника радіоактивних відходів «Цибулеве» на Кіровоградщині. Державним агентством України з управління зоною відчуження спільно з NSPA було проведено конференцію для потенційних виконавців робіт за цим проектом.
26 вересня було оголошено про старт проекту Трастового фонду НАТО щодо ліквідації сховища «історичних» радіоактивних відходів (РАВ), що утворились в результаті військових програм колишнього СРСР, на об’єкті «Цибулеве» (військова частина А0981 МО України, с. Цибулеве, Кіровоградська область).
Співробітники структури Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) продовжують підвищувати кваліфікацію. Так, за дорученням Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України пані Іванни Клімпуш-Цинцадзе, співробітник міжнародного напрямку Маргарита Раєць пройшла навчальний курс з питань безпеки, організований в рамках проекту «100 чемпіонів» Програмою професійної підготовки Україна-НАТО (NATO PDP) на базі Європейського Центру досліджень питань безпеки імені Джорджа Маршалла (Центр Маршалла) в Німеччині.
Міжнародники ДАЗВ долучилися до навчального проекту для молодих держслужбовців «YOUNG UA Summer Academy 2018», організованого Програмою професійної підготовки Україна-НАТО (NATO PDP) спільно з Дипломатичною академією України імені Геннадія Удовенка при МЗС. Мета проекту – покращення професійних навичок молодих державних службовців, розширення їх знань щодо реформ у рамках Євроінтеграції України, залучення їх у якості агентів змін до процесу реформування.
05 грудня 2017 року на базі Дипломатичної академії при МЗС України відбулася урочиста церемонія закінчення інформаційно-ознайомчого курсу з євроатлантичної інтеграції та співробітництва України з НАТО у 2017 році, що організовується Програмою професійного розвитку Україна - НАТО за підтримки Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Іванни Климпуш-Цинцадзе.
За сприяння Трастового фонду НАТО в рамках міжнародної технічної допомоги на Житомирщині успішно реалізували пілотний проект з ліквідації могильника радіоактивних відходів «Вакуленчук».
Перенесення сховищ із областей України – одне з пріоритетних завданнь для безпеки нашої держави. Про це повідомив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук сьогодні під час прес-конференції з нагоди завершення проекту Трастового фонду НАТО щодо захоронення радіоактивних відходів з колишніх радянських військових об'єктів.
За його словами, ліквідація могильника суттєво підвищила безпеку одного з регіонів України – адже понад 30 тонн радіоактивних матеріалів було вилучено та перевезено на збереження до ліцензованих сховищ.
У понеділок, 10 липня, у «Мистецькому арсеналі» відбулося відкриття виставки «Україна-НАТО. Формула безпеки», за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.
Як центральний захід ППР, даний проект спрямований на допомогу Україні у формуванні міжвідомчої групи вибраних фахівців, задіяних у сфері євроатлантичного співробітництва та інтеграції. Члени «Групи 100 лідерів» матимуть спеціальні привілеї та пріоритет щодо участі у відповідних програмах підготовки. Ключова мета заходу полягає у наданні групі повноважень для ефективного проведення реформ у громадському секторі України та сприяння утворенню критичної маси орієнтованих на реформи працівників, чиї знання стануть ключовим фактором у здатності України підтримувати курс на реформи. Очікується, що вибрані таким чином працівники будуть безпосередньо задіяні у програмах реформування, євроатлантичній інтеграції та вирішенні проблем безпеки.